OEKO TEX Belgeli Kumaş Kullanımı

Oeko Tex Belgeli Kumaş Nedir

Emnanayou'da OEKO TEX Belgeli kumaş kullanımı öncelikli hedeftir. Emnanayou sunduğu gömleklerin tüm bileşenlerinde insan sağlığına ve doğaya karşı sorumluluk bilinci taşır.

1980’li yıllarda Dünya genelinde çevrenin korunmasına yönelik hareketlerin etkinlik kazanması, çevre dostu ürünlere olan talebin artmasına yol açmıştır. Birçok ülkede tüketiciler çevre sağlığını ciddi olarak dikkate almaya başlamışlardır. Günümüzde çevrenin korunması konusunda bilinçlenen tüketiciler, tüketim malları alımında, gıda ürünlerinden giysiye kadar çevre dostu olan ve doğal şartlarda üretilen ekolojik ürünler satın almaya yönelmektedirler.

Ekolojik ürün talebindeki bu gelişme tekstil ve hazır giyim ürünlerine de yansımış, özellikle son yıllarda bu ürünlerin üretiminde kullanılan boyarmaddelerin ve kimyasalların tüketicilerde alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermesi nedeniyle, insan sağlığına karşı duyarlı ve çevreye zarar vermeden üretilen ürünlere karşı talepte bir artış olmuştur.

Tüketicilerin, sürdürülebilir ürünlere ilgisi artmakta ve giyim endüstrisindeki markaların da sertifikalı tekstil ürünleri satın alma konusunda talepleri aynı oranda artmaktadır. Başarılı olmak isteyen üreticiler artan taleplerle aktif olarak yüzleşmeyi tercih etmişlerdir. STANDARD 100 by OEKO TEX belgeli kumaş içeren ürünler, tüketiciler tarafından tercih edilme avantajı sağlamaktadır. Bağımsız OEKO TEX enstitüleri tarafından dünya çapında tek tip olarak gerçekleştirilir ve iplikten son ürüne kadar tekstil ürünlerinin tüm işleme adımlarına uygulanabilir.

Bir tekstil ürünü STANDARD 100 etiketi taşıyorsa, bu ürünün her bileşeninin, yani her ipliğin, düğmenin ve diğer aksesuarların zararlı maddeler açısından test edildiğinden ve dolayısıyla ürünün insan sağlığına zararsız olduğundan emin olabilirsiniz.

Test, kapsamlı OEKO TEX temelinde bağımsız OEKO TEX ortak enstitüleri tarafından gerçekleştirilir. Testte, insan sağlığına zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş ve düzenlenmemiş maddeyi dikkate alırlar. Çoğu durumda STANDARD 100 için sınır değerler ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. Kriter kataloğu yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gereklilikler ile genişletilir.

Emnanayou, kullandığı kumaşın ipliğinden, boyasına, düğmesinde astarına kadar sizlere sunduğu gömleklerin tüm bileşenlerinde insan sağlığına ve doğaya karşı sorumluluk bilinci taşımaktadır.