Neden Kişiye Özel Gömlek?

Dünyada ve ülkemizde kişiye özel dikim gömlek talebinin artmasının belli başlı nedenleri aşağıda özetlenmiştir.


Kişiye Gömlekte Ölçü Alımı

Hazır giyim markaların koleksiyonlarının kısıtlı olması

Erkek Hazır giyim markaları her sezon için 1 yıl öncesinden başlayarak kendi müşteri grupları harcama seviyelerine uygun olarak koleksiyonlar hazırlarlar.

Koleksiyon hazırlanırken moda trendlerine uygun renk desen seçimi, müşteri profiline uygun kumaş kalitesi seçimi yapılır. Daha sonra yine müşteri profiline uygun olarak yaka, manşet, düğme pat’ı vb diğer detaylardan hangi alternatifin sunulabileceğine karar verilir.

Koleksiyona dahil edilen her bir ürün için 10 farklı beden, enaz 2 farklı kalıpta olmak üzere 20 farklı ürünün stokta hazır edilmesi gerekmektedir.

Bu durum hazır giyim firmalarının gerek renk ve desen zenginliği gerek kumaş kalitesi gerek farklı detaylarda farklı kullanım amaçlarını karşılamakta çok kısıtlı kalmasına neden olur. Aşağıda günümüz erkek moda dünyasının ne kadar derinlik kazandığını moda trendlerine uygun ne kadar çok alternatif olduğunu özetlemeye çalışacağız.

Kumaş üreticileri her sezon için moda trendlerine uygun olarak çok zengin renk ve desen çeşidi içeren koleksiyonlar sunmaktadır. Ayrıca kumaşlar ham madde ve üretim yöntemine bağlı olarak çok büyük bir çeşitlilik gösterir.

 • Hammaddesine göre; sentetik olanları saymazsak pamuk, keten, ipek, yün, kaşmir, pamuk-keten, pamuk-ipek, ipek-kaşmir, ipek-pamuk-kaşmir, pamuk-lyocell
 • Dokuma metoduna göre Oxford, twil, poplin, armürlü, jakarlı
 • Örgü kumaşlar
 • Baskı (print) kumaşlar
 • %100 organik pamuk kumaşlar
 • İşlenmesine ve apresine bağlı Non-iron (ütü istemez), Wrinkle free (kırışmaz), Nano-Tech (leke ve su tutmaz) teknik kumaşlar.
 • İplik numaralarına göre, 30 - 40 - 50 numara kalın iplikler ile dokunmuş daha kaba görünümlü kumaşlar, 80-90-100 numara bükümlü kumaşlar veya 120 ve üzeri ince ipliklerle dokunmuş özel kumaşlar.
 • Esneklik veren %2 - %5 oranında elastan içeren kumaşlar.

Hazır giyim markaları renk-desen-ham madde-dokuma tipi-iplik inceliği-yüzey işleme yöntemleri gibi çok zengin yelpazenin dar bir kesimini kolleksiyonlarına alabilmektedirler.


Hayalinizdeki gömleği oluşturabilirsiniz

Gömlekte tarzı oluşturan pek çok detay vardır. Bunları sıralarsak; yaka, manşet ve düğme patı çeşiti, cepli veya cepsiz olması, düğmenin sedef düğme olup olmaması, düğme boyutu ve dikişinin şekli gibi. EMNANA’da 15 çeşit yaka, 4 çeşit manşet, 5 çeşit cep, 3 çeşit düğme patı, 5 çeşit sedef düğme, 3 çeşit düğme dikiş modeli olduğu da göz önüne alınırsa, gömlek stillerinde binlerce farklı kombinasyon ortaya çıkmaktadır. Tercih ettiğiniz marka bunların içinden size uygun olduğunu düşündüğü çok az alternatif sunabilecektir.


Standart beden ölçü tablolarına mahkum olmazsınız.

İnsan bedeni ve vücut ölçüleri coğrafyalara göre farklılık göstermektedir. Örneğin, Kuzey Avrupa’daki insanların kalıbına göre üretilen kıyafetler tabii ki Aysa veya Güney Amerikalı insanlara tam olarak uymayacaktır. Hazır giyim üreticileri kendi toplumlarının ortalama beden ölçülerini baz alarak ürünlerini tasarlamaktadır.

Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan ve İtalyan toplumunun anatomisine göre hazırlanan İtalyan markaları beden ölçü tablolarının ülkemiz insanları vücut ölçülerine uymadığı aşikardır.

Ayrıca aynı toplum içinde de farklı anatomik yapıya sahip farklı beden ölçülerinde kişiler olması da son derece doğaldır. Kimi insanın boyun çevresi geniş, omuzları dar ya da kolu çok uzun, kimi insanın bel ölçüleri geniş, kimi insanın da boynu kalın veya uzun olabilir.

Markaların toplum geneli vücut ortalamalarına göre hazırladığı ölçü tablolarının limitlerinden kurtulursunuz. Kendi vücut ölçülerinize uygun olarak üretilen gömlekler ile daha şık bir görünüme kavuşur ve rahat edersiniz.

İşte tam bu noktada EMNANA Kişiye Özel Dikim, gömleğinizin bedeninize mükemmel bir şekilde uymasını (Mükemmel Fit) garanti eder.


Gömleğinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Hayalinizdeki gömlek tasarımını istediğiniz kumaş özellikleri ile birleştirdikten sonra, ruhunuza uygun size yaşama sevinci verecek şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

 • Yaka içine, manşet içine, düğme patı içine kontrast kumaş (garni) uygulayabilirsiniz.
 • İsminizi, isminizin baş harflerini gömleğinize işletebilirsiniz.
 • Sedef düğmelerimizden istediğinizi seçebilirsiniz.
 • Düğmelerinizin dikiş stilini seçebilirsiniz

En üst kalite malzeme kullanıldığını ve mükemmel bir işçilikle üretildiğini bilirsiniz.

Hazır giyim ürünlerinde satın aldığınız bir ürünün kalite detaylarını sorgulama hakkınız yoktur. Ancak EMNANA Kişiye Özel gömlek satın aldığınızda yaka ve manşet astarlarında dünyaca ünlü, zaman içinde deforme olmayan WENDLER astarlarının kullanıldığından emin olabilirsiniz. Gömleğinizde plastik düğmeler yerine sedef düğmeler kullanıldığını, dikişlerinin standart dikiş tarzıyla değil çok özel ve şık duran İngiliz dikiş tekniği ile yapıldığını bilirsiniz.